Yozgat 1 Şubesi

Çekerek'te proje eğitimi

Eğitimciler Birliği Sendikası Çekerek Temsilciliği tarafından düzenlenen ‘Eğitim Çalışanları için Proje Geliştirme Semineri’ ilçede görev yapan okul idarecileri ve öğretmenlerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Eğitimciler Birliği Sendikası Çekerek Temsilciliği tarafından düzenlenen ‘Eğitim Çalışanları için Proje Geliştirme Semineri’ ilçede görev yapan okul idarecileri ve öğretmenlerin katılımı ile gerçekleştirildi. Eğitim Yöneticiliğini Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Böyükata’nın üstlendiği etkinlikte, Bozok Üniversitesi’nden Prof. Dr. Feyzullah Temurtaş, Doç. Dr. Zakir Taş, Öğr. Gör. Cemal Çelik ve Öğr. Gör. Salih Cınaklı eğitmen olarak yer aldı. Akademisyenlerin gönüllü olarak katkı verdileri ve bir gün süren eğitim etkinliğinden 35 civarında eğitimci faydalandı. Prof. Dr. Böyükata, ‘’Öteden beri gönüllü eğitim etkinliklerini pek çok kez değişik yerlerde verdiğimiz oldu. Özelde Yozgat ve ilçelerinde yaygın biçimde ve sürekli gerçekleştirmeyi arzu ediyorum. Fakat bunu her zaman gerçekleştirmek mümkün olamıyor. Bir sendika temsilciliğinin bunu önemseyip Çekerek’te hayata geçirmiş olması bir ilk ve bunu çok anlamlı buluyorum. Yöre açısından olumlu yansımalarının olacağı muhakkaktır. Bu etkinliğin bilgi aktarımı ve paylaşımı, yeni tekniklerin öğrenilmesi, birlikte düşünme gibi kazanımları yanında sosyalleşme, kaynaşma ve yakınlaşmaya da çok olumlu katkıları olmaktadır. Düzenlenmesinde emek verenleri ve benimle birlikte eğitmenlik yaparak gönüllü katkı veren akademisyen hocalarımı yürekten kutluyorum” dedi.

 Çekerek İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Akkan, “Bu tür etkinliklerin çoğu zaman yorucu geçtiğini ve katılımcıları sürekli canlı ve aktif tutmanın zor olduğunu biliyoruz. Ancak bu eğitimde yoğun ve yorucu bir gün yaşanmasına karşın bütün katılımcıların gün sonunda da aktif kalmış olduklarını görmek, programın ne kadar etkili ve ilgi çekici olduğunu da göstermektedir” diye konuştu

Çekerek Eğitim -Bir -Sen Başkanı Cafer Pusmaz da, eğitimleri alan personelin elde edecekleri tecrübelerle, ilçenin, ilin, bölgenin ve nihayetinde ülkenin eğitim anlamında kalkınmasına katkı vermiş olacaklarını anlattı.